Ένα διαφορετικό επισκεπτήριο και μια μικρή κίνηση αγάπης από παιδιά για τα παιδιά, έγινε το Σάββατο 6 Απριλίου
![](https://www.5couts.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG_20240406_110146-1024x450.jpg)
Αντιπροσωπεία του 5ου Συστήματος Προσκόπων Βέροιας βρέθηκε στο Νοσοκομείο της Βέροιας με σκοπό την απόδοση δωρεάς παιδικών και εφηβικών βιβλίων, για τις ανάγκες του Παιδιατρικού Τμήματος του Γ. Ν. Ημαθίας. Η Δράση αυτή σχεδιάστηκε από το 5ο Προσκοπικό Δίκτυο και υλοποιήθηκε με την βοήθεια και συμμετοχή όλων των μελών του Συστήματος μικρών και μεγάλων.
![](https://www.5couts.gr/wp-content/uploads/2024/04/Messenger_creation_91d7c95f-3a63-4156-a081-742cc790dfda-1024x768.jpeg)
Να ευχαριστήσουμε όλους για την προσπάθειά τους και να υποσχεθούμε από την πλευρά μας για την πραγματοποίηση και άλλων δράσεων κοινωνικής προσφοράς.
Αυτζής Νικόλαος – Αρχηγός 5ου Συστήματος Προσκόπων Βέροιας